LISTA ELECTORAL MUNICIPAIS 2015

OS NOSOS CANDIDATOS

DSC_0764HIPOLITO PEREZ NOVO

Licenciado en Dereito.

Especialista en Urbanismo.

 “Impulsaremos un novo modelo de goberno baseado na transparencia, publicando toda a información posible na web municipal”

 

DSC_0687XOSE VALES FERNANDEZ 

Técnico en Aministración e Xestión Contable.

Auxiliar Procesador de Alimentos.

Deportista de Alto Nivel.

“Os Orzamentos municipais elaboraranse con participación veciñal”.

DSC_0750ANNE TOME MORANDEIRA

Xornalista en SBP-CA

Socia Promotora da Cooperativa Enerxética Nosa Enerxía.

“Impulsaremos unha política ambiental baseada nos principios de reducir, reutilizar, reciclar e reparar”

 

DSC_0791JOSE ANTONIO VALVERDE MORAN, “Pepe”.

Profesor de Educación Física no IES Francisco Aguiar de Betanzos.

Rexeneraremos as ribeiras do Mendo e do Mandeo, e faremos un sendeiro verde ata Chelo”. 

 

 

DSC_0701

PATRICIA TEIJEIRO BARGE

Auxiliar Administrativa

Residente e namorada do Casco Antigo.

Membro de varias asociacións de defensa da Zona Vella.

“Se rehabilitará a Casa Gótica” 

DSC_0724YVONNE TEIJO COUCEIRO

Licenciada en Economía.

“Crearemos unha Oficina Económica para apoiar á pequenas empresas e emprendedores”. 

 

 

DSC_0719JOSE ANTONIO LÓPEZ GONZÁLEZ

Profesor Xubilado

 “Impulsaremos unha rede de voluntariado social coordenado cos servizos municipais”. 

 

 

DSC_0691OSCAR FERNÁNDEZ BARGE

Diplomado en Comunicación e Relacións Públicas.

Especializado en marketing.

Hosteleiro no Casco Histórico.

 “Impulsaremos a rehabilitación do Casco Histórico”.

DSC_0814JOSE MANUEL LORENZO GÓMEZ

Empregado de empresa distribuidora de bebidas.

“Elaboraremos un Plan de Mobilidade Urbana dando prioridade aos peóns”.

 

 

DSC_0739INMA MACEIRAS TEIJO

Licenciada en Pedagoxía pola Universidade de Santiago de Compostela.

Licenciada en Psico-pedagoxía pola Universidade da Coruña.

“Crearemos unha rede municipal de bibliotecas e Aulas de Estudo”.

 

DSC_0733RAQUEL FERNÁNDEZ RODRÍGUEZ

Persoal Laboral do Concello de Betanzos.

“Impulsaremos a munipalización dos servizos municipais de subministro de auga e saneamento”.

 

 

DSC_0697XABIER DOPORTO SANTOS

Licenciado en Económicas pola Universidade da Coruña

“Xuntos crearemos dous niños de empresas para impulsar o emprendemento e o cooperativismo”.

 

 

DSC_0708HENRIQUE FERNANDEZ VAZQUEZ

Comercial.

Membro de varias asociacións betanceiras.

“Consolidaremos e ampliaremos a Feira Franca Medieval”

 

DSC_0727SARA MATILLA PENA

Estudante

“Impulsaremos un selo municipal de calidade para os produtos locais”

 

 

DSC_0676JOSE REY FERNÁNDEZ, “CHE”

Zapateiro xubilado.

“O goberno municipal rexirase polos principios de igualdade, liberdade e solidariedade”. 

 

 

DSC_0785MARIA DEL CARMEN DOCAMPO MUIÑO

Funcionaria da Universidade da Coruña.

“Loitaremos polo educación de calidade na nosa vila”.

 

 

DSC_0753MANUEL JOSE CALO PURRIÑOS

Empregado.

“Limitarase a permanencia nun cargo a dous períodos de 4 anos”.

 

 

DSC_0760XOSE ISIDRO DOPORTO SANTOS

Arquitecto Técnico pola Universidade da Coruña

“Renderase conta da actuación municipal cada 6 meses”.

 

 

DSC_0715ARTURO CASAS VALES

Profesor da Universidade de Santiago de Compostela.

“Impulsaremos a creación dunha zona destinada a campus de ensino, cultura e deporte”

 

 

DSC_0681RAMON BOUZAS TOBÍO,

Licenciado en Económicas pola Universidade de Santiago de Compostela.

“Elaboraremos por fin o Plan Xeral de Ordenación Urbana”.

 

 

DSC_0747EVA POUSADA MOLANES

Titulada en Restauración.

“Rehabilitaremos o Parque do Pasatempo”.

 

 

IMG_0079

BARBARA RAMOS MARTINEZ

Licenciada en Filoloxía Inglesa.

“Crearemos unha imaxe de marca turística a longo prazo de Betanzos”. 

 

CANDIDATURA CIDADÁ BETANZOS NOVO-SON.

BERGONDO_cartaz_grupo

1. HIPÓLITO JOSÉ RAMÓN PÉREZ NOVO
2. XOSÉ FRANCISCO VALES FERNÁNDEZ
3. ANA ISABEL TOMÉ MORANDEIRA
4. JOSÉ ANTONIO VALVERDE MORÁN
5. PATRICIA TEIJEIRO BARGE
6. YVONNE TEIJO COUCEIRO
7. JOSÉ ANTONIO LÓPEZ GONZÁLEZ
8. ÓSCAR JOSÉ FERNÁNDEZ BARGE
9. JOSÉ MANUEL LORENZO GÓMEZ
10. INMACULADA MACEIRAS TEIJO
11. RAQUEL FERNÁNDEZ RODRÍGUEZ
12. FRANCISO XABIER DOPORTO SANTOS
13. HENRIQUE FERNÁNDEZ VÁZQUEZ
14. SARA MATILLA PENA
15. JOSÉ REY FERNÁNDEZ
16. MARÍA DEL CARMEN DOCAMPO MUÍÑO
17. MANUEL JOSÉ CALO PURRIÑOS
Suplentes
1. XOSÉ ISIDRO DOPORTO SANTOS
2. ARTURO CASAS VALES
3. RAMÓN MANUEL BOUZAS TOBÍO
4. EVA POUSADA MOLANES
5. BÁRBARA RAMOS MARTÍNEZ

BERGONDO_cartaz